I-EKOSYSTEM – skuteczny sposób na zysk w biznesie internetowym

I-EKOSYSTEM to przemyślana i zaplanowana struktura powiązanych ze sobą stron i sklepów, która wraz z działaniami e-marketingowymi prowadzi do rozwoju Twojego e-biznesu. Dzięki tworzeniu i dystrybucji ciekawego, atrakcyjnego dla użytkownika contentu zwiększamy konwersję i sprzedaż.

Korzyści

Więcej stron na jedno zapytanie

Twoje treści są mocniej eksponowane, a użytkownicy mają do nich łatwiejszy dostęp.

Wysokie pozycje

Blogi tematyczne pozwalają na łatwiejsze zdobywanie wysokich pozycji w wyszukiwarkach.

Obniżenie kosztów AdWords

Niezależne kampanie AdWords pozwalają na dokładne targetowanie, obniżając koszt dotarcia.

Wzrost sprzedaży

Ruch sprowadzony na serwis docelowy jest wysokiej jakości i odznacza się większym stopniem konwersji.

Szerokie grono odbiorców

Znacznie szerszy długi ogon fraz – dotarcie do szerszego grona potencjalnych odbiorców.

Ewolucja serwisów

Serwisy ewoluują wraz z potrzebami informacyjnymi użytkowników.

Idea tworzenia i promocji treści za pomocą
i-Ekosystemu

i-ekosystem to autorski system rozwiązywania problemów sprzedażowych i komunikacyjnych naszych klientów. Technologię traktujemy jako narzędzie do ekspozycji komunikacji, czyli tego, co dla nas jest esencją każdego sklepu czy strony internetowej. Nasze rozwiązania tworzone są przez uzupełniające się, interdyscyplinarne zespoły ekspertów komunikacji i programistów, a całość procesu dostosowujemy do indywidualnych potrzeb klientów.

Jak budujemy i-ekosystem?

Jeżeli zaczynasz e-biznes, w pierwszej kolejności przygotowujemy bazę, czyli główny sklep internetowy lub serwis firmowy. W drugim etapie przechodzimy do budowy zaplecza sprzedażowego. Jeżeli posiadasz już bazę, której promocją mamy się zająć - rozpoczynamy od razu od planowania struktury i strategii wzajemnej komunikacji w ramach i-ekosystemu.

 

Tworzymy kilka serwisów tematycznych, których zadaniem jest wspieranie stron/sklepów w procesie pozyskiwania klienta. Dla serwisów generujemy wartościowy dla użytkowników content, który następnie jest promowany w celu sprowadzenia potencjalnych klientów. Najbardziej wartościowe leady przekierowywane są na bazę - czyli sklep/stronę firmową. Jest to ruch wysokiej jakości.

Centrum i-Ekosystemu - sklep internetowy lub strona firmowa

Jest to kluczowe miejsce całego i-ekosystemu, gdyż to właśnie na nim koncentruje się cały wygenerowany z otoczenia ruch. Musi być więc optymalnie przygotowane do wykorzystania tego ruchu - musi po prostu konwertować. Jeśli posiadasz już stronę lub sklep internetowy, możemy zaoferować usługę audytu wraz z wypracowaniem rekomendacji ewentualnych zmian, których głównym celem jest zwiększenie skuteczności.

 

Jeżeli nie posiadasz jeszcze tego elementu i-ekosystemu, stworzymy dla Ciebie wysokiej jakości sklep lub stronę - intuicyjną, skuteczną i dostosowaną do urządzeń mobilnych (smartfony, tablety itp.). Wszystko po to, byś mógł zaistnieć w Internecie możliwie najszybciej, a Twoja inwestycja zaczęła się zwracać.

Nasze przykładowe realizacje

Prezentujemy kilka wybranych stron i sklepów internetowych, które powstały jako trzon większego i-ekosystemu. Ważną cechą naszych realizacji jest to, iż powstają one z wykorzystaniem oprogramowania Open Source (Magento dla sklepów i WordPress dla stron) - pozwala nam to skupiać się nie na technologii, a na skuteczności i zaspokajaniu potrzeb informacyjnych użytkowników. Dla nas technologia jest jedynie narzędziem - liczy się przede wszystkim komunikacja z odbiorcą i zaspokojenie jego potrzeb.

Wdrożenia Magento, sklepy internetowe

Wdrożenia WordPresss, strony www

Budowa i-ekosystemu - serwisy generujące ruch i sprzedaż

Jeżeli zaczynasz e-biznes, pierwszej kolejności przygotowujemy bazę, czyli główny sklep internetowy lub serwis firmowy. W drugim etapie przechodzimy do budowy zaplecza sprzedażowego. Jeżeli posiadasz już bazę, której promocją mamy się zająć - rozpoczynamy od razu od planowania struktury i strategii wzajemnej komunikacji w ramach i-ekosystemu.

 

Poniżej prezentujemy najczęściej występujące elementy i-Ekosystemu wraz z przykładami.

Landing Page

Landing Page to miniserwisy skupiające się na jednej, wybranej tematyce. Może to być cecha produktów/oferty, konkretny produkt/usługa z oferty lub grupa powiązanych tematycznie produktów. Głównym ich celem jest zdobycie wysokiej pozycji w wyszukiwarkach, przykucie uwagi osób zainteresowanych wąską tematyką, a następnie przekierowanie ich na serwis docelowy.
Po stworzeniu nie wymagają dodatkowej pracy nad bieżącym tworzeniem treści. Gdy zauważony zostaje potencjał - można wykonać upgrade np. do serwisu blogowego czy produktowego.

Landing page zmierz sylwetkę
Zobacz realizacje

Blogi

Blogi to drugi, po serwisach typu Landing page, najprostszy element i-Ekosystemu.
Blogi najlepiej sprawdzają się w celu budowania pozycji domeny na określone hasła. Wpisy tworzone na blog mogą mieć początkowo charakter ogólny, ważne by były powiązane z tematyką do jakiej planujemy później wykorzystać daną domenę. Dlatego, bloga często stosujemy z myślą o zebraniu potencjału na przyszłe wykorzystanie domeny.
Jednak nawet w tej najprostszej formie dbamy o to, by serwis blogowy konwertował przychodzący ruch na klientów potencjalnie zainteresowanych promowaną ofertę. Odbywa się to przez umieszczenie stałych elementów pozwalających zainteresowanym ofertą na przejście na serwis docelowy.

Blog patelnia indukcyjna
Zobacz realizacje

Portale eksperckie

Portal ekspercki to serwis, którego główną częścią jest poradnik o tematyce ściśle powiązanej z ofertą. Teksty poradnika są współredagowane z klientem, bazują na opracowaniach przesłanych przez klienta lub - w razie potrzeby - eksperta zewnętrznego.
Drugą część portalu eksperckiego stanowi oferta - treści ofertowe wplatane są w tworzone wpisy eksperckie (np. w postaci zaciąganych produktów ze sklepu internetowego), ale mogą być to również odrębne podstrony statyczne.
Celem takiego portalu jest budowanie eksperckiego wizerunku firmy poprzez merytoryczne, rozwiązujące problemy potencjalnych klientów treści, a następnie przekierowanie wyedukowanych użytkowników na lokalizację bazową (sklep lub strona).

Portal ekspercki rynny Bryza
Zobacz realizacje

Serwisy produktowe

W przypadku serwisów produktowych koncentrujemy się przede wszystkim na profesjonalnej i pełnej prezentacji produktu/usługi oraz wyjaśnieniu najważniejszych zagadnień z nimi związanych. Celem takiego serwisu jest wyczerpujące przedstawienie zagadnień związanych z produktem / usługą w kwestiach najczęściej poruszanych i wyszukiwanych przez zainteresowanych użytkowników. Drugą częścią serwisu jest blog/poradnik/aktualności, które pozwalają rozwijać zawartość o nowe wpisy tematyczne nawiązujące do promowanej tematyki.
W ramach i-Ekosystemu, serwisy produktowe sprawdzają się tam, gdzie np. sklep lub serwis korporacyjny nie pozwala w wystarczający sposób zaprezentować contentu lub zmienić formę na dostosowaną do charakteru produktu (np. z powodów ograniczonego miejsca na karcie produktu lub ograniczeń związanych z formą serwisu firmowego).

Serwis produktowy szyldy i tablice
Zobacz realizacje

Portale tematyczne

Częścią budowanych przez nas i-Ekosystemów są także - w miarę możliwości - zewnętrzne portale branżowe, na których można zorganizować wizytówkę firmy lub prowadzić blog.
Zaletą takich rozwiązań jest to, iż z definicji mamy na nich dostęp do większej ilości użytkowników, którzy przeglądają dany portal tematyczny. Właściwe wykorzystanie potencjału tego typu portali branżowych może przynieść wymierne korzyści w postaci budowy wizerunku eksperckiego, pozyskiwaniu ruchu na własne strony, jak również generowanie dodatkowej sprzedaży.
Wspieramy naszych klientów w wyszukiwaniu wartościowych portali tematcznych, organizowaniu prezentacji firmy oraz opracowywaniu strategii komunikacji tego kanału z całym i-Ekosystemem.

Portal tematyczny Moja Budowa
Zobacz realizacje

Social Media

Profile społecznościowe mogą również stanowić część i-Ekosystemu pomimo, iż są to zewnętrzne kanały marketingowe. Kluczowym zadaniem w tym wypadku jest ich odpowiedni dobór - nie każda społeczność sprawdzi się dla każdej firmy.
Wspieramy naszych klientów w doborze społeczności charakteryzujących się największym potencjałem, opracowaniem strategii komunikacji przez dany kanał społecznościowy oraz aktywnym uczestniczeniem w prowadzeniu profili firmowych.

Google + motocykle i akcesoria
Zobacz realizacje
white

Zainteresowany niezobowiązującą wyceną?

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania niezobowiązującej wyceny wdrożenia i-Ekosystemu. Oferujemy współpracę na każdym etapie działalności (nieważne czy zaczynasz, czy już prężnie działasz w Internecie).

Działania e-marketingowe podnoszące efektywność i-ekosystemu

Budowa i-ekosystemu to połowa sukcesu w zwiększaniu sprzedaży w biznesie internetowym. Za drugą połowę odpowiadają odpowiednio przeprowadzone działania marketingu internetowego. Budowa i-ekosystemu oraz działania e-marketingowe to prace, które możemy wykonywać równolegle. Poniżej prezentujemy najczęściej realizowane przez nas działania w ramach prac abonamentowych.

Tworzenie treści

Tworzymy angażujące, edukacyjne i wartościowe treści dla wszystkich elementów i-ekosystemu. Treści odpowiadają zapotrzebowaniu informacyjnemu zainteresowanych danych tematem.

Dystrybucja i promocja

Dla wszystkich treści, które tworzymy, realizujemy indywidualny plan promocyjny. Każdorazowo dobieramy miejsca i odbiorców, którym je polecamy.

Obsługa i-ekosystemu

Opiekujemy się całym i-ekosystemem, jaki tworzymy. Dbamy o niego zarówno od strony technicznej, jak i wizualnej. Nasi deweloperzy dbają o to, by treści były odpowiednio prezentowane.

Spójność komunikacji

Obsługując wiele kanałów komunikacyjnych dbamy o to, by przekaz dostosowywany był indywidualnie do każdego z nich, ale ogólny kontekst komunikacji musi realizować cel główny.

Kampanie celowe

Poza działaniami tradycyjnymi, realizowanymi w abonamencie e-marketingowym, generujemy pomysły na realizację kampanii niestandardowych (np. e-mail marketing, artykuły sponsorowane, media relations itd.), które wdrażamy na indywidualne zlecenie.

Organizacja konkursów

Wymyślamy, wdrażamy i prowadzimy konkursy internetowe, stawiając im różnorodne cele, np.: zwiększenie świadomości marki; zwiększenie ruchu na stronie docelowej; wzrost pozycji witryny w wynikach wyszukiwania itd.